Yapay Zekanın Kullanım Amaçları Genişledi

Serifenarin

Yeni Üye
22 Şub 2020
18
17
3
yapay zekanın kullanım amaçları.jpg
Yapay zekanın kullanım alanı ilk zamanlar satranç oynamakken şimdilerde güvenlik ihlallerini tespit etmeye kadar genişledi.

Yapay zeka geçmişten günümüze büyük bir atılım göstererek kullanım alanlarını siyasetten, sağlığa, teknolojiden üretime kadar genişletti. Tarihi 1880’li yıllara dayanan yapay zekanın kullanım amacı 1950’li yıllarda bir makinenin karşılıklı satranç oynayabilecek zekaya sahip olması ile sınırlıydı. Yıllar içerisinde yapay zeka ile elde edilen verilerin yeniden kullanılabileceği fark edildi ve kullanım alanları ve amaçları genişletildi.

Günümüzde yapay zekanın kullanım amaçları;

  • Yapay zeka üzerinden yeni verilerin elde edilmesi
  • Sektör içerisindeki iş yükünün hafifletilmesi
  • Verilerin doğru bir şekilde saptanarak kullanıcı odaklı analizlerin hazırlanması
  • Rekabetlerde uygun fiyatlı bir veri toplama yöntemi olması
  • Verilerde hareketle kullanıcılara isabetli karşılıklar verilmesi şeklinde sıralanabilmektedir.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?