Yapay zeka uygulama alanları

ddm_06

Yeni Üye
12 Mar 2020
7
0
1
Yapay-zeka-robot-1.jpg

Yapay zeka, insan hareketlerinin robotlara uygulanmasına denir. Başka bir deyişle yapay zeka, bilgisayar kontrolünde olan robotların birçok faaliyeti insanlara benzer bir şekilde yerine getirme yeteneğidir. Oldukça karmaşık olan problemler yapay zeka sayesinde kolayca çözüme kavuşmaktadır. Bu çok önemli buluşun geçmişi ise 1940’lı yıllara dayanmaktadır.

Günümüzde sıkça kullanılan teknolojiler arasında yer alan yapay zeka, pek çok alanda da karşımıza çıkmaktadır. Yapay zekalar, en yaygın olarak bankacılık sektöründe ve askeri alanda karşımıza çıkmaktadır. Yapay zekanın askeri alanda var oluşu oldukça eski yıllara dayanmaktadır. Konuyla ilgili uzmanlar, yıllar boyu çok önemli araştırmalar yapmış bununla birlikte askeri alanda son derece önemli olan aletler ve robotlar üretmiştir.

Yapay zekaya sahip robotlar artıyor

Yapay zekaya sahip olan robotlarda da artış olduğunu söylemek isteriz. Robotlarda her geçen gün artış olması, yapay zekanın ne kadar önemli olduğunu da kanıtlamaktadır. Özellikle de son yıllarda son derece önemli bir yere sahip olan yapay zekanın önümüzdeki yıllar içerisinde hayatımızı daha da etkileyeceğini ve hayat standardımızı çok daha fazla yükselteceğini de belirtmek isteriz. Yapay zekayla hem oyun sektöründe hem de eğlence sektöründe sıklıkla karşılaşmaktayız. Tüm bunların yanı sıra yapay zeka pek çok filme de konu olmuştur. Hal böyle olunca da, yapay zekanın insanların ilgisini çok daha fazla çektiğini de vurgulamak isteriz.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol