Gündem Yapay Zeka Sorunlu Genleri Buluyor!

Serifenarin

Yeni Üye
22 Şub 2020
18
17
3
yapay zeka ile gen tedavisi.jpeg
Yapay zekanın kullanıldığı alanlardan biri olan tıp dünyasında sorunlu olan genlerin tespitinde yapay zekadan yardım alındı.

Linköping Üniversite’nde yapılan araştırmalara göre yapay bir sinir ağı oluşturularak gen gruplarındaki şifreler alındı. Sorunlu olan genler tespit edilerek bu genlerin yeniden düzenlenmesi için yapay zekalı sinir sistemi oluşturulması bekleniyor. 20.000 gen üzerinde yapılan araştırmalarda oldukça büyük bir veri tabanı oluşturuldu. Genlerin dizilimi ve gen sorunları üzerinde yoğunlaşan bilim adamları yapay zekadan yararlanarak sinir sistemini oluşturan genler hakkında daha fazla bilgi edinme imkanının olduğunu söylüyor. İsviçre’de araştırmalara devam ediliyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: RobotikForum

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol