Yapay Zeka İle En Güçlü Antibiyotik Üretildi!

Serifenarin

Yeni Üye
22 Şub 2020
18
17
3
yapay zeka ile en güçlü antibiyotik üretildi.jpg
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda yapay zeka teknolojisi kullanılarak ilaçlara karşı direnç gösteren bakterilere karşı güçlü antibiyotik üretildi.

Teknoloji enstitüsü tarafından yapılan açıklamada yapay zekanın kullanıldığı yeni antibiyotiğin bakterileri kısa sürede yok edebilecek özellikte olduğu bildirildi. Antibiyotik direncine karşı büyük bir buluş olarak adlandırılan bu çalışma sayesinde her yıl 10 milyon kişinin enfeksiyonlar nedeniyle yaşadığı ölüm riski de ortadan kalkabilecek.

Araştırmacılar bakterileri öldürebilen molekülleri tespit edebilmek amacıyla yapay zekanın derin öğrenme özelliğinden faydalandı. Bakterilerin öldürülmesinde kullanılan yüzlerce ilaç ve doğal bileşen denenerek en güçlü antibiyotik için yapay zeka programlaması yapıldı.
 
  • Beğen
Tepkiler: RobotikForum

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?