Gündem 'Yapay zeka' için yeni merkez açılıyor

Haberi Nasıl Buldunuz ?


  • Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
84
48
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
robotik forum yapay zeka.jpg
Teknoloji gelişiyor dünyamız değişiyor her gün yeni bir değişimin ve gelişimin haberini alıyoruz son zamanların en çok gündem konusu olan yapay zeka ve insanların geleceğidir muhakkak ve yapay zeka alanında ileri derecede gelişmiş araştırmalar yapmak için Yapay zeka uygulama ve araştırma merkezi kuruldu.


Merkez İŞ Bankası ve Koç Üniversitesi tarafından ileri düzey araştırmalar yapmak için kuruldu. Merkezin tanıtım toplantısında İŞ Bankasının Genel Müdürü Adnan Bali, Türkiye'nin değişen ve gelişen teknoloji dünyasında öne çıkan ülkeler arasında olması gerektiğini ve ardından da şunları söyledi.

"Yapay Zekâ Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yürütülecek olan, ülkeye katma değer yaratacak ve bilimsel manada bir sıçrama yaşatacak araştırmalar, başka alanlardaki çalışmaları da tetikleyerek yepyeni kapılar açacacak. Dijitalleşmenin ve teknolojik yeniliklerin günümüzdeki en önemli karşılığının yapay zekâ olmaya başladı. Ülkelerin ve ekonomilerin gelişmesinde lokomotif olan tüm sektörlerde dijitalleşmenin, inovasyonun, teknolojinin ayrıştırıcı unsur olduğunu artık çok net şekilde görüyoruz. Dünyanın büyük ekonomilerinde, teknolojiye dayalı şirketler her geçen gün ağırlığını daha da arttırıyor. Dijitalleşme, kodlama, yapay zekâ, robotik endüstriler üzerine inşa edilen; ülkelerin başarısının bilime, eğitime ne kadar önem verdikleri ile doğru orantılı olduğu günümüz dünyasında Türkiye’nin bu ligde olması, teknolojide öne çıkan ülkeler arasında yer alması gerekiyor."
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol