Yapay Zeka Eski Fotoğraflarınızı Netleştiriyor

Baran Açıkgöz

Data Science ve Machine Learning yazarı
22 Şub 2020
20
19
3
bnyjtfyzx06gb1pi4jd3v1rnq.jpg
Çevrimiçi gerçek zamanlı fotoğraf geliştirme uygulamaları,yapay zeka teknolojisinden tam olarak yararlanarak, günlük yaşamımıza profesyonel film üretimi düzeyinde görüntü geliştirme ve restorasyon teknolojilerini getiriyor.

Bilgisayarların Big Data'dan sağlanan tonlarca veri sayesinde Machine Learning algoritmalarını da kullanarak oluşturduğu basit bir yapay zeka sayesinde eski fotoğraflarınızı nasıl netleştirebildiğinden kısaca bahsetmek gerekirse; bir önceki yazılarda açıkladığım birçok algoritma ile öğrenmesi için sunulan insan fotoğraflarını işliyor.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi! Robotikforum.net adresinde ki tüm içeriğe üye olmadan erişebilirsin. Ama üye olarak sorularınızı sorabilir yardım alabilir ve diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Üyelik için herhangi bir özel bilgi ve ücret vermenize gerek yoktur.
Kayıt Ol