Turntable yi arduino ile haberleştiremiyorum?

• Konbuyu başlatan creepylord
  • Başlangıç tarihi
C

creepylord

Ziyaretçi
David 3d scanner 4 ve arduino ile lazer tarama yapıyorum. Motorized laser setup ile kurulum yaparken turntable yi arduino ile haberleştiremedim diğer adresleri denedim ama olmadı nasıl yapabiliriz acaba

D

doganay

Ziyaretçi
turntable stepmotor mu yoksa servomotor mu? Olmayan işlemin bağlantı resmi kodları falan olsa belki çözeriz

C

creepylord

Ziyaretçi
turntable stepmotor mu yoksa servomotor mu? Olmayan işlemin bağlantı resmi kodları falan olsa belki çözeriz
step motor. Lazer yukarıdan aşağıya doğru tarıyor bunların haberlesmesinde sıkıntı yok, program taradim deyip arduino ya bilgi göndererek turn tableyi bağlı step motoru belirlenen açıdan döndürme si lazım turntable haberlesemediginden diğer taramaya geçmiyor

D

doganay

Ziyaretçi
step motor. Lazer yukarıdan aşağıya doğru tarıyor bunların haberlesmesinde sıkıntı yok, program taradim deyip arduino ya bilgi göndererek turn tableyi bağlı step motoru belirlenen açıdan döndürme si lazım turntable haberlesemediginden diğer taramaya geçmiyor
Bağlantı ? bilgisayar - ardu arası usb mi ?

D

doganay

Ziyaretçi
programdan turntableyi tıklayarak arduino nun seri haberlesmesinde adresi görürüz değilmi
Bu bilgiyi görüyorsanız ardu'nun 0-1 bacaklarını kullanmamanız gerekiyor. Ardu'ya seri porttan aldığı bilgiyi Serial.print(xxx) şeklinde yazdırıp görün. Bilginin arduya ulaştığına emin olalım

C

creepylord

Ziyaretçi
Bu bilgiyi görüyorsanız ardu'nun 0-1 bacaklarını kullanmamanız gerekiyor. Ardu'ya seri porttan aldığı bilgiyi Serial.print(xxx) şeklinde yazdırıp görün. Bilginin arduya ulaştığına emin olalım
Teşekkürler hocam bir deneyelim.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?