Telefona aynı anda klavye ve mause takmak?

• Konbuyu başlatan maksut
  • Başlangıç tarihi
M

maksut

Ziyaretçi
Herkese merhaba, tüm çalışmalarınızda başarılar dilerim. Arkadaşlar ben telefona aynı anda mause, klavye ve USB bellek takmak istiyorum bunun için benim çoklu otg yapmam lazım internette adam akıllı satan bir yer yok çoğu yorumlarda bozuk diyor ben biraz düşündükten sorma bu PC için kullanılarak çoklayıcıların USB girişini micro USB girişe çevirsek acaba olurmu? Diye düşündüm aranızda yapan arkadaş varsa veya cevabı bilen bana yardımcı olacak arkadaş bekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 197

O

ozbek

Ziyaretçi
denemedim ancak usb çoklayıcı siparişi verdim çinden. Ne zaman geliyor bilmiyorum. Geldiğinde deneyip bilgi verebilirim. Ayrıca klavye mouse için kablosuz kullanabilirsin. alıcıyı usb girişine tak hem klavye hem mouse tek girişten kullanılabiliyor.

P

persprensi

Ziyaretçi
Telefon bunu kaldırabilecekmi? otg desteği varmı? ve telefon gerilimi bunları çalıştırırmı ? Soru işareti.

R

rumuzyok

Ziyaretçi
Telefon eğer USB çoklayıcının içindeki sürücüyü görüp kullanabilirse çalışır bence ama pek sanmıyorum göreceğini. Akım sorun olmayacaktır, klavye, mouse, vs ne çekecek ki?

S

sancaktar

Ziyaretçi
Media Markttan targus marka alabilirsin ben onu kullanılamıyor 20 küsür liraydı ucuzları bozuk kalitesiz

S

semazen

Ziyaretçi
mouse klavye kablosuz olduktan sonra sorun olacak şey değil arkadaşlar. Benim evde android stick var tv'de. Milattan kalma bişey, tek usb girişi var. bağladım alıcısını hem klavye hem mouse kullanıyorum

R

rumuzyok

Ziyaretçi
@semazen Çok hakim olmadığım bir konu bu, ama standart kablolu mouse ve klaveyeler çalışsa da, PC in yapılmış bir wireless klavye/mouse takımının alıcısının bir sürücü gerektireceğini ve Android işletim sistemli telefonun bir ihtimal bu sürücüyü bulamayacağını düşünüyorum, denediniz mi çalışmasını telefonda? Bir de Android stick nedir? Android forumlarında USB çoklayıcıların (hub) OTG olarak çalıştığına dair yazılar buldum. Şöyle bir ürün de var makul fiyatlı ama ben bu N11 sitesine pek güvenmiyorum. Dolandırıcı ve kötü niyetli satıcılara denk gelen çok. Bana da bir kere tamirli ve 2.el bir cihazı sıfır diye yollamıştı buradaki bir dükkan. O yüzden bilgi olsun diye resmini koyuyorum sadece ben buradan alışveriş yapmam.

Ekli dosyayı görüntüle 198

M

maksut

Ziyaretçi
@semazen Çok hakim olmadığım bir konu bu, ama standart kablolu mouse ve klaveyeler çalışsa da, PC in yapılmış bir wireless klavye/mouse takımının alıcısının bir sürücü gerektireceğini ve Android işletim sistemli telefonun bir ihtimal bu sürücüyü bulamayacağını düşünüyorum, denediniz mi çalışmasını telefonda? Bir de Android stick nedir? Android forumlarında USB çoklayıcıların (hub) OTG olarak çalıştığına dair yazılar buldum. Şöyle bir ürün de var makul fiyatlı ama ben bu N11 sitesine pek güvenmiyorum. Dolandırıcı ve kötü niyetli satıcılara denk gelen çok. Bana da bir kere tamirli ve 2.el bir cihazı sıfır diye yollamıştı buradaki bir dükkan. O yüzden bilgi olsun diye resmini koyuyorum sadece ben buradan alışveriş yapmam.

Ben bu üründen aldım ürün geldi ama çalışmadı o yüzden bu postu açtım

S

sirince

Ziyaretçi

@rumuzyok abi bazen masaüstü pc lerde bile bu usb hublar enerji yetmezliğinden dolayı çalışmayabiliyor,yada pc nin ön tarafında çalışmayan hub arka usb lerde çalışabiliyor,harici besleme olan hublar var onlarda sorun çıkacağını sanmıyorum,wireless mouse driveri konusunda haklısınız fakat ilginçtir ki çin malı bir kablosuz mouse alıcısını samsung tv hemen tanıdı.

S

semazen

Ziyaretçi

@rumuzyok alıcıyı önce bilgisayara takip klavye ve mouse u bağlıyorsun. Sonra o alıcıyı çıkarıp android bir cihaza takınca çalışıyor. Android stick dediğim de usb bellek boyutunda bir parça. Tv ye hdmi den bağlanıyor be içinde android yüklü. Tv yi tablete çeviriyor diyebiliriz.

Edit: bilgisayarda eşleştirme muhabbeti de şu logitech in ünifying cihazlarından dolayı yapılıyor. Diğer modeller eşleşmiş geliyir ve onları hemen tanıyor zaten.

Ama usb hublarin calisip calismayacagi ile ilgili birsey soyleyemiyorum. Ben farkli birsey icin siparis ettim ama elime gelince denerim.

T

tolstoy

Ziyaretçi
sakın ha sakın en baştaki 2 ürünüde alma ben aldım fos çıktı en fazla 2 hafta dayandı / git paraya kıy sağlam birşey al

T

turistomer

Ziyaretçi
Otg kablosu ile çoklayıcıyı dışarıdan besleyerek kullanabilirsiniz.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol