Suyun iletkenliğini bulmak?

• Konbuyu başlatan ozbek
  • Başlangıç tarihi
O

ozbek

Ziyaretçi
Hocalarım bana suyun iletkenliğini ekranda gösterecek bir proje lazım kod ve semada yardım eder misiniz?

K

katip

Ziyaretçi
suya iki kablo daldır. birini 5v a bağla diğerini analog pine bağla aralarında 0.5cm uzaklık olacak şekilde sabitle. analogread ile oku

P

peterpan

Ziyaretçi
Teşekkürler hocam... Kod var mı acaba?
Suyuda behere koyalım mı? Adam AnalogRead demiş. Hadi kullandığın arduino iide nin örnekler menüsünü hiç açıp analog kısmına bakmadın Google a da mı yazamıyorsun. Okumayacaginiz, ogrenmeyeceginiz, meslek edinmeyeceginiz bölümlere neden girip gerçekten yanıp tutuşan öğrencilerin kontenjanını dolduruyorsunuz. Sert oldu biliyorum ama yapacak birsey yok. Armut piş ağzıma düşle bu iş olmaz.

R

radex

Ziyaretçi
Bu işlem için suyun 1cm mesafedeki direncini bulmayla başlamalısın. Analog okumayla falan olmaz. Araştırırsan anlarsın.

R

radex

Ziyaretçi
Direnci analog read olmadan nasıl okuyacak?
Akım geçirip bu akımı ölçerek yapılır. Tabiki ADC kullanılacak ama telin bir ucu + olup diğerinden okunma ile olmaz. Demek istediğim buydu. Biz bu işlemi profesyonel cihaz olarak yapıyoruz. Hele hele prob ta kullanılan metal ucun kaplaması bile önemliyken. Ben basitce doğru mantığı söylüyorum. Gerisi size ait.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?