String yapısını nasıl cast edebilirim?

• Konbuyu başlatan gazeteci
  • Başlangıç tarihi
G

gazeteci

Ziyaretçi
Merhaba, string yapısını char * 'a cast edemiyormuşuz, bunu nasıl yapabilirim. string.toCharArray(buf, len) fonksiyonunu kullanmak istedim. Bu seferde malloc ile dinamik char array oluşturma kısmında takıldım. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden tesekkür ederim.

G

gokalp

Ziyaretçi
Takıldığın kısmı biraz daha detaylı anlatır mısın? Çünkü vaktinde ben de char arraylerle bayaa sıkıntı yaşamıştım. Bu arada da eski kodları karıştırmaya başlayayım

G

gokalp

Ziyaretçi
Senin sorunun aynısını yaşadım daha önce. LCD ekrana göndermeye çalıştığım şeyi char array olarak istiyordu. O yüzden önce integer'dan string'e, sonra da stringten char array'e çevirmiştim. Projeyi yazdığım arkadaştan kodları istedim. Gönderince burdan eklerim gün içersinde.. Zaten benim yaptığım da "string.toCharArray(buf, len)" fonksiyonu ileydi. Senin burda avantajın zaten mymy diye bi şeye array uzunluğunu da okutmuşsun. Referans dökümanlarında "buffer" olayının nasıl olduğunu anlatmadığı için sarpa sarılıyo genelde

G

gazeteci

Ziyaretçi
Senin sorunun aynısını yaşadım daha önce. LCD ekrana göndermeye çalıştığım şeyi char array olarak istiyordu. O yüzden önce integer'dan string'e, sonra da stringten char array'e çevirmiştim. Projeyi yazdığım arkadaştan kodları istedim. Gönderince burdan eklerim gün içersinde.. Zaten benim yaptığım da "string.toCharArray(buf, len)" fonksiyonu ileydi. Senin burda avantajın zaten mymy diye bi şeye array uzunluğunu da okutmuşsun. Referans dökümanlarında "buffer" olayının nasıl olduğunu anlatmadığı için sarpa sarılıyo genelde
teşekkür ederim bekliyorum .dinamik array olması benim için önemli data paketlerimin uzunlugunu öngöremiyorum. normalde array sonu 0x00 da biter ama onu da deneme fırsatım olmadı.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?