Sorun röle de olabilir mi?

• Konbuyu başlatan falcon
  • Başlangıç tarihi
F

falcon

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba yaptığım bir devrede bu roleden kullandım. Yalnız bu role 0 gelince çekiyor. 1 gelince bırakıyordu. Bende gnd ile ın ucunu ortak bağlayıp arduinoden gelen çıkışı + ya verdim. Roleyi buşekilde çalıştırdım. Sürekli role çekili kalacağına + gelince açıyor. Yalnız bazen role çekmiyor. Neden olabilir.? Yada farklı role önerisi olan varmı?

Ekli dosyayı görüntüle 126

F

falcon

Ziyaretçi
Bir ucu 0 da çeker diğer ucu 1 de çeker
Rölenin boşta çekili kalmasını istemiyorum. İn girişini ve gndyi beraber bağlayıp + ya çıkış verdiğimde roleyi çektiriyorum. Fakat bazen role çekmiyor. Roleyi yana yatırınca çekmiyor. Düz durunca çekiyor. Yanlış birşeymi yapıyorum anlamıyorum.

R

resital

Ziyaretçi
Röle bobini 40mAden fazla çekiyorsa arduino çıkışları bobini besleyemez. Röleyi hangi pin sürüyorsa örneğin d0 pini, yazılımda d1 pinine de eşzamanlı çıkış verin. her iki çıkışa da anotları arduino tarafına gelecek şekilde birer diyot bağlayın. diyotların katotlarını da birleştirip denediğiniz yöntemle röleyi çlaıştırmak çözüm olabilir. birer Bazı rölelerin üzerinde jumper oluyor - ya da + ile tetiklenebilmesi için. bi kontrol edin.

R

robotman

Ziyaretçi
boşta çekili kalmasını istemiyor musunuz? zaten pull up olduğu için bağlı olmadığında kapalı olacaktır. normally open ve common arasına bağladığınıza emin misiniz?yan yatırınca çekmemesine gelince, VCCyi daha güçlü bir yerden besleyin

F

falcon

Ziyaretçi
boşta çekili kalmasını istemiyor musunuz? zaten pull up olduğu için bağlı olmadığında kapalı olacaktır. normally open ve common arasına bağladığınıza emin misiniz?yan yatırınca çekmemesine gelince, VCCyi daha güçlü bir yerden besleyin
Rölenin boşta çekili kalmasını istemiyorum. İn girişini ve gndyi beraber bağlayıp + ya çıkış verdiğimde roleyi çektiriyorum. Fakat bazen role çekmiyor. Roleyi yana yatırınca çekmiyor. Düz durunca çekiyor. Yanlış birşeymi yapıyorum anlamıyorum.

S

sadem

Ziyaretçi
Röle bobini 40mAden fazla çekiyorsa arduino çıkışları bobini besleyemez. Röleyi hangi pin sürüyorsa örneğin d0 pini, yazılımda d1 pinine de eşzamanlı çıkış verin. her iki çıkışa da anotları arduino tarafına gelecek şekilde birer diyot bağlayın. diyotların katotlarını da birleştirip denediğiniz yöntemle röleyi çlaıştırmak çözüm olabilir. birer Bazı rölelerin üzerinde jumper oluyor - ya da + ile tetiklenebilmesi için. bi kontrol edin.

R

robotman

Ziyaretçi

F

falcon

Ziyaretçi
Vcc yi ve gndyi bağladığımda in de sıfır olduğu için role çekili kalıyor. İn 1 gittiğinde bırakıyor. Ben böyle çalışsın istemiyorum. 1 gelince role çeksin.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?