Ses sensörü ile ses seviyesini ölçmek?

oguzgoren

Yeni Üye
10 Şub 2019
2
0
0
Tekirdağ
Merhaba arkadaşlar

Ardunio'da ses sensörü kullanarak odadaki ses seviyesini ölçmek istiyorum. Fakat ses sensöründen gelen değeri bir türlü serial monitörde göremedim. Tanınmaz karakterler çıkıyor. Sayısal bir değer vermiyor. ??

Bu sorunu giderdikten sonra amacım , değeri aldıktan sonra bunu desibel'e dönüştürerek desibel değerini görmek istiyorum. Ardından, ses belirlediğim eşik değerini geçtiğinde de bir hoparlör ile uyarı yapmasını sağlamak amacındayım.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?