Servoya giden komut gecikiyor?

  • Konbuyu başlatan artemis
  • Başlangıç tarihi
A

artemis

Ziyaretçi
Alttaki kodda joysticki ileri itince led 200ms aralıklarla yanip sönüyor. Lakin bu 200ms servoya giden komutu geciktiriyor. Bunlar farklı farklı çalışıp delay ları birbirini etkilemeyecek. Yani şey gibi olabilir iki adet void loop () nasıl olur gibi bir soru bu?

Kod:
void loop(){
int yon= map(joystickX, 0, 1023, 50, 150);
servo.write(yon);
if(potansiyo==1023){
if(joystickY<650){
digitalWrite(led, HIGH);
}
else if(joystickY>650){
digitalWrite(led, HIGH);
delay(200);
digitalWrite(led, LOW);
delay(200);
}
}
else{
digitalWrite(led, LOW);
}
}
 
A

aphro

Ziyaretçi
1 adet timeri 200ms kesme oluşturacak şekilde ayarlayın. kesme bölümünedigitalWrite(led,toggle);yazın. ledin yanıp sönmesini istwdiğiniz zaman timer kesmesini aktif edin. ledin çalışmasını istemediğiniz zaman kesmeyi pasif yapın. kesme yi aktif etmeden öncedigitalWrite(led,low);ve kesmeyi pasif ettiğinizdedigitalWrite(led,low);yapmayı unutmayın.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?