Servo sg90 titreme yapıyor sorun ne olabilir?

D

dupree

Ziyaretçi
Selamlar bir proje yapıyorum servo sg90 motor var elimde motor hafif titreme yapıyor neden dolayı olabilir?
 
F

fatihsultan

Ziyaretçi
Mini mavi sg90 larda olan bir durum...Motor kalitesinden kaynaklı. Bazı videolara bakın hepsinde aynı sorunla karşılaşırsınız. Hafif titreme dişli sesi v.s...
 
F

feuer

Ziyaretçi
Malum rc servo olarakta geçmekte. Kaliteli olanlar da var metal dişli güçlü torka sahipleri v.b... He bu arada kondansatör atarak belki bi nebze engellenmiş olur bir deneyin
 

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
Arkadaşlar bir elektronikçi olarak soruna cevap vereyim. Servonun konumunu belirleyen içeride potans var. biz komutlarda potans değerini map komutu ile dönüş derecesine eşitliyoruz ama..şimdi öyle bir şey ki diyelim ki motorun konumunu belirleyen potans ''A'' konumunda durdu bu da =120 derece. Fakat Bu ''A'' konumu az bir kıpırdamayla yada potansın içerisindeki toz ve yağın potansın ohm değerini değiştirmesisonucu bu tür sorunlar olabiliyor.Kanımca konum belirlenirken A konumu =120 yerine A ile B konumu arası =120 derece olsa daha kararlı çalışır gibi.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol