RS-485 üzerinden veri iletimi yapan var mı?

• Konbuyu başlatan ephesos
  • Başlangıç tarihi
E

ephesos

Ziyaretçi
Arduino-Arduino arası ya da Raspberry pi-Arduino arası Max485 modülü ile RS-485 üzerinden veri iletimi yapan var mı? Bana kopya verebilecek var mı? (Örnek link vs)

E

ephesos

Ziyaretçi
Hangi kısmını öğrenmek istiyorsunuz?
Açıkçası kafamdaki plan olur mu olmaz mı onu kontrol edeceğim. Bes tane max485 entegresi kullanıp birini raspberrye diğerlerini arduinoya(4 adet) taksam.. raspberry master arduinoya slave şeklinde komünikasyon kurdurabilir miyim Max 485 modüller yeterli olur mu yoksa ek konfigürasyon gerekir mi

D

dupree

Ziyaretçi
Açıkçası kafamdaki plan olur mu olmaz mı onu kontrol edeceğim. Bes tane max485 entegresi kullanıp birini raspberrye diğerlerini arduinoya(4 adet) taksam.. raspberry master arduinoya slave şeklinde komünikasyon kurdurabilir miyim Max 485 modüller yeterli olur mu yoksa ek konfigürasyon gerekir mi
1 tane efendi cihaz ile 247 tanede köle cihazla haberleşe biliyorsunuz diye biliyorum. Çok anlamam ama. Hatta hiç anlamam.

D

doganay

Ziyaretçi
Şimdi öncelikle modbus a b ve gnd den oluşan bağlantı ile bence süper bir haberleşme sistemi.. ve bu karmaşık bir yapı içerir sakın hafife almayın. Son 3.5 senedir modbus ile uğraşıyorum 4 farklı chip denedim hemde sahada prof.kartlar ile Max485 vasat bir chip..

D

doctor

Ziyaretçi
Spi ve i2c kablo uzunluğu arttıkça sapıtıyor ben de buna alternatif arıyorum (ethernet dışında)

D

diablo

Ziyaretçi
Valla sıfır bilgim var modbus konusunda ama öğrenip çözmem lazım. Değilse diğer yolların hepsi amatör işi oluyor
Endüstri modbus kullanır biliyorsun. Max485 adamı hastalar uzak dur , öğrenci işi.. adm485 , sn75176 , vp3082 , iso3082 bu chipler iyidir bunlara bias direnci 20k atabilirsin.. a ve b hattına sm712 ile korumada at bence süper oluyor. Yaklaşık 100metrede test ettim ama 1 km atarım eğer bias direncler ile oynarsam

E

ephesos

Ziyaretçi
Endüstri modbus kullanır biliyorsun. Max485 adamı hastalar uzak dur , öğrenci işi.. adm485 , sn75176 , vp3082 , iso3082 bu chipler iyidir bunlara bias direnci 20k atabilirsin.. a ve b hattına sm712 ile korumada at bence süper oluyor. Yaklaşık 100metrede test ettim ama 1 km atarım eğer bias direncler ile oynarsam
Ben 30 metrede başarı sağlayım zil takıp oynıycam :)

D

darkman34

Ziyaretçi
Bence de önemli bir konu. Özellikle mühendis ve her şeyi feedback e bağlayan arkadaşlar bu konuya bi el atsa çok güzel olur. Şöyle sağlam bir Türkçe kaynağa ihtiyaç var. İnternette ki bilgilerin çoğu teorik. Benim de çok merak ettiğim bir konu.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol