Röle modülü hakkında yardım lütfen?

• Konbuyu başlatan cakirkeyif
  • Başlangıç tarihi
C

cakirkeyif

Ziyaretçi
Arkadaşlar bugün 8 lik role modülüm geldi VCC ve GND bağlantılarını yaptım. Fakat sorunum arduino ya enerjiyi verdiğim zaman direk çalışıyor bütün roleler çekiyor. Röle modülü hakkında hiç bir bilgim yok acaba role ye giden çıkışlar LOW olduğu için mi çekiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 124

C

caglarturk

Ziyaretçi
öncelikle bütün GND birleştir Arduino GND role GND güç kaynağı GND birbirine bağlantılı olsun

C

cakirkeyif

Ziyaretçi
öncelikle bütün GND birleştir Arduino GND role GND güç kaynağı GND birbirine bağlantılı olsun
Arduinonun adaptor girişi ile besliyorum sadece denemelik bütün gnd ler board üzerinde birleşik zaten. Şimdilik arduino ile besliyorum tam düzenli olunca pcb ye geçireçem

C

cakirkeyif

Ziyaretçi
güç yetmeyebilir
gücün yetmediği LCD ekrandan belli oluyor kısılıyor ışığı. Büyük ihtimal 0 değeri gelince çekiyor roleler. Yazılımı değiştirmek çözüm ama ben 1 gelince role çeksin istiyorum bakalım çözüm bulmaya çalışıcam tessekkür ederim...

B

beyaz

Ziyaretçi
Bu röle modülleri ters çalışıyor. HIGH ile 0 oluyor, LOW ile de 1 oluyor. Setupta öncelikle hepsini HIGH yap

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?