Raspberry Pİ 3 B+ Modeli

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
93
60
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
Raspberry Pİ 3 B+ Modeli
raspberry-pi-3-model-b-plus-21238-71-B.jpg

Raspberry Pi modelleri arasında çıkan en güncel ve gelişmiş sürümdür. Bu sürüm 2018 yılında duyurulup piyasaya sunulmuştur. Bu modelde önümüze gelen tüm modellerdeki hızlar ve işlevler iyileştirilmiştir. Bu modelde işlemci hızı diğer modellere göre daha hızlı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca kablolu ve kablosuz yapılan bağlantılarda bağlantıların hızları iyileştirilmiştir. Kablosuz bağlantısı çift bantta 802.11ac hızıyla dikkat çekmektedir. Bu özellik sayesinde kablosuz bağlantıda hız 2 katına kadar çıkmaktadır. Ayrıca diğer modellerde Bluetooth desteği BLE 4.1 olarak biliniyordu.

Bu sürümde Bluetooth BLE 4.2’ye çıkarılmıştır. Kartın üzerinde yer alan Ethernet kontrolü sayesinde kablolu bağlantıların hızı 3 katına kadar çıkmıştır.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi! Robotikforum.net adresinde ki tüm içeriğe üye olmadan erişebilirsin. Ama üye olarak sorularınızı sorabilir yardım alabilir ve diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Üyelik için herhangi bir özel bilgi ve ücret vermenize gerek yoktur.
Kayıt Ol