QTR8A'nın okuma hızı 29.000rpm lik motora yetişir mi?

  • Konbuyu başlatan aphro
  • Başlangıç tarihi
A

aphro

Ziyaretçi
Hızlı çizgi izleyen robot yapacağım. Elimde 29.000rpm lik motor var. QTR8A'nın okuma hızı bu motorların hızına yetişebilir mi?
 
S

sadem

Ziyaretçi
Dediğin sensor de sıkıntı olamz fakat arduino nun hızı yetersiz kalabilir daha yüksek hızlı mikrocontroler var onları bi gözden geçir
 
S

sadem

Ziyaretçi
fpga diye bir şey var onu dene istersen. Tabi yazmak arduino gibi kolay değil. Kolay gelsin
 
O

orchun

Ziyaretçi
Motor speed controller var. Motor o kadar hizli gitmesi gerekmiyor zaten.
 
S

sahinbey

Ziyaretçi
O kadar hıza gerek yok. Pisti incelerseniz 10 m ara ile iki adet tümsek var. Hadi izledin ve yolda kaldın diyelim. Tumsege geldiğin de uçarsın
 
A

aphro

Ziyaretçi
Tumseklerin boyunu ve tumsekler arası mesafeleri öğrenerek evde denemeler yaparak ayarlama yaparsan daha başarılı olacaktır. Engele geldiğinde yavaslar ve geçince hızlanmaya baslar. Çünkü bu kadar hızla tümseği geçmeyi bırak çizgide durmaz araba.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol