Pulse sensör ile serial ekranda veri görüntüleme?

D

dupree

Ziyaretçi
Arkadaşlar pulse sensör ile serial ekranda nabızımı görmek istiyorum ama net bir türlü göremedim mesela 70 80 arası sürekli değişiyor hatta bazen 200 lere falan çıkıyor yani ortalama bir değer bile anlaşılmıyor internetteki neredeyse bütün kodları denedim başaramadım nedeni hakkında bir fikri olan var mı birde basit bir şekilde arduino ile nasıl sayabileceğimi söylerseniz çok memnun olurum

• Beğen
Tepkiler: seyyarbilimadamı
E

ephesos

Ziyaretçi
Eğer @electronic'in verdiği kodun aynısını kullanıyorsanız,tam emin olmasamda bu tanımı doğru bulmuyorum.Tanımlama işi yanlış yerde yapılmış.oldvaluechange in herhangi bir yerde kullanıldığını göremedim.Ayrıca oldvalue i static tanımlamanın ne gereği vardı ki ? Zatenher loop döngüsünde değişen bir rakam...Sonuç olarak Oldvalue yi üstlerde bi yerde tanımlayın...loop içinden silip öle deneyin.denemedim,ancak aklıma bu geldi...

Ekli dosyayı görüntüle 449

E

esers

Ziyaretçi
Setuptan önce double oldValue =0; şeklinde tanımlayıp loopdan tanımı çıkarın kısacası :) çözüm olmayabilir kod yedeği alın

D

dupree

Ziyaretçi
Setuptan önce double oldValue =0; şeklinde tanımlayıp loopdan tanımı çıkarın kısacası :) çözüm olmayabilir kod yedeği alın
@esers öyle olsa bile olmayacaktır ki olmadı da denemiştim ama A0 dan gelen verilerle excel de grafik çizdiğimde bir nabıza benzer oluyor hala çözemedim bu işi internette birçok kod var fakat hepsi saçma geliyor hadi diyorum yine de dene sonuç beklediğim gibi rasgele sayılar :)

• Beğen
Tepkiler: seyyarbilimadamı
E

explopix

Ziyaretçi
Analog pin kullandığımda filtrelemek için küçük değerli kondansatör atıyorum ben belki sanada çözüm olabilir

F

falcon

Ziyaretçi
Dijital fıtrenizi sağlamlaştırın.ortalama almak herzaman oynayan değere sebep olur.baloncuk filtresi kullanın.mesela 11 değer al büyükten küçüğe sıralaortadaki 3 5 değer aynı olacaktır (9 7 7 6 6 6 6 6 6 4 3) ortadaki değer otomatikmen 6 olur büyük küçük parazitleri elemiş olursun.bu işlemide 10 defa yap aldığın orta değerlerdeki çoğunluğu seç olduğu yerde kalsın değer ;)

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol