Proje için yardım

tahakaraoglu

Yeni Üye
5 Mar 2020
3
0
0
izmir
Merhabalar foruma yeni kayıt oldum.
Proje kapsamında bir oyuncak arabayı arduino ve bluetooth modulü ile telefondan yada bilgisayardan kontrol etmek istiyoruz. Aracın hali hazırda var olan kendi orjinal li-po bataryasını kullanmak istiyoruz. Bu bağlantıları nasıl yapacağımız konusunda yardım istiyorum. Devre şeması oluşturabilecek veya bize tarif edebilecek bir arkadaş arıyorum.
iyi günler

agahemir

Yeni Üye
18 Şub 2020
6
0
0
Bilmem
DC motorları arabaya bağla sonra DC motorlarin + - kısımlarını sürücü kartına bağla. Onların 1 2 3 4 yazan yerleri sırasıyla tak. Onları tanıt ve çıkış olarak belirt. Sonra Bluetooth hc05 i Vcc 5v a Gnd yi toprağa bağla. Rxd yi Txd ye Txd yi RXD ye tak. Sonra uygulamayı kur. Serial Bluetooth Terminal Öneririm. Oradan kantrol tuşları yap. Örneğin ileri 'X' geri Y sağ A sol D olsun. Arduino kodlama kısmına veri diye integer tanımla if veri = x 1 high yaz bu sayede motor sürücü kartına 1 e ne yazdiysan ileri gider sonra diğerlerinide tanımla else if kullan if çoğaltmak için. İletişim için instagram:ag202043

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol