"programmer is not responding" hatası alıyorum?

C

cicani

Ziyaretçi
merhabalar klon arduino için sürücü kurmaya çalışıyorum yeniyim linux'a ve make dediğimde bu tip hatalar alıyorum sürücünün yüklenmesi için compile olması gerekiyor sanırım, ide ile compile ettiğimde init.h eksik diye görünüyor forumları karıştırdığımda da benzer bir hata üzerine kernelin tetiklenmesi vs diyorlar ek olarak ide üzerinden bir şey attığımda da avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding bu hatayı alıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

Ekli dosyayı görüntüle 556

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
Bilgisayarın aygıt yöneticisine gir. Arduıno aygıtını bul. sağ tıkla güncelleştir de. güncelleştirme varsa güncelleştirsin. Yine sağ tıkla sorun gider de. düzelir. Arduıno programının araçlar kısmından Arduınonun bağlı olduğu portu ve hangi arduınoyu kullanıyorsun onu seçmeyi unutma. Arduıno uno kullanıyorsan seçeneklerde arduıno genio uno var onu seç.

C

cicani

Ziyaretçi
Bilgisayarın aygıt yöneticisine gir. Arduıno aygıtını bul. sağ tıkla güncelleştir de. güncelleştirme varsa güncelleştirsin. Yine sağ tıkla sorun gider de. düzelir. Arduıno programının araçlar kısmından Arduınonun bağlı olduğu portu ve hangi arduınoyu kullanıyorsun onu seçmeyi unutma. Arduıno uno kullanıyorsan seçeneklerde arduıno genio uno var onu seç.
Hallettim teşekkür ederim @seyyarbilimadamı

• Beğen
Tepkiler: seyyarbilimadamı

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?