Pro mini ye program yüklemeyemiyorum?

• Konbuyu başlatan atigrel
  • Başlangıç tarihi
A

axellis

Ziyaretçi
promini txd usb ttl rxd promini rxd usb ttl txd vcc..vcc gnd...gnd şeklinde bağladıktan sonra promini reset tuşuna basılı tutup programda yükleniyor yazısını çıkınca butonu bırakarak dene.program ayarlarında promini seçili olmalı ve comportu doğru seçmen lazım.eğer arızalı bir donanım yok ise yükleme yapar

A

aydunus

Ziyaretçi
ch340 entegrenin 13 bacağından bir tane reset pini alıp bağlarsan otomatik yükleme yapabiliyorsun

B

barbartete

Ziyaretçi
ayni problemi ben de yaşadım. arduino ide nin konfigürasyon ayarlarından (boards.txt) upload.baudrate değerini 57600 yapınca sorun düzeldi.

B

berkan

Ziyaretçi
orjinal arduino programı ch320 chip ini tanımıyor öncelikle ch340 driver ini indirip kur daha sonra pc den donanımlardan portu tanımışmı bi bak tanıdı ise sıkıntı çıkmaz yine yükleme yapmıyor ise yorumlardaki gibi reset tuşüna bas yükle segmesine bastıktan sonra 2 sn basılı tutup reset tuşunu bırak yükleme yapar faka önce bi ch340 yükleme kartını bi temizle baya bi oksit tarzı beyazlıklar var kısa devre veya extra bi voltaj gecisi yapabilir

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?