Peki ya 'Robotik giysiler kendini ispatlarsa...' neler değişir ?

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
83
48
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
robotik forum robotik giysiler.jpg
Almanya Stuttgart Havaalanı'nda ağır valizleri ve eşyaları kaldırabilir için insanı güçlendiren hatta belkide asıl işi yapan "Robotik Giysiler" test etmeye başladı.
Havaalnının bagaj bölümünde çalışanlar üzerinde bir yıl boyunca test edilecek olan giysiler ile çalışanların omurilik rahatsızlıklarının da tedavi edilmesi planlanıyor. Çalışanın hareketlerini destekleyen ve güç veren bu sayede yapılacak hareketleri güçlendiren ve kolaylaştıran bu giysiler geleceğe yeni bir bakış açısı getiriyor.


Almanyanın Stuttgart hava limanı yöneticisi olan Daniel Schmidt ise şunları söyledi:


"Başlangıçta bir yıl boyunca test ettiğimiz 2 adet Cray X sipariş ettik. Kıyafetler kendilerini ispatlarsa daha fazla sipariş vereceğiz” dedi.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?