nrfl2401 ve kumanda ile çalışan drone yapmak?

  • Konbuyu başlatan artemis
  • Başlangıç tarihi
A

artemis

Ziyaretçi
arkadaşlar aklımda bir proje var da, arduino nrfl2401 kullanarak 2.4ghz kumanda ile çalışan bir drone u kontrol edebilir miyim? göndereceği sinyallerin kumanda ile nrfl2401 in kinin aynı olmasını nasıl ayarlarım?
 
C

cicani

Ziyaretçi
merhaba, iki adet nrf24l01 kullandığın takdirde; birisi verici (kumanda), diğeri ise alıcı (drone) kısmında bulunacak. i̇kisini de kodlamaya gerek olduğu için arduino nano yada pro mini işini görecektir. i̇kisinin aynı protokole sahip olmasını sağlaman için yazılımda belirtmen gerekecektir. diğer türlü farklı tip protokollere sahip olması durumunda, iletişim sağlanamayacaktır. biri konuşan, diğeri dinleyen ve aynı ortamda bulunan iki insanı düşün. biri dinleyen, diğeri anlatan ve ikisinin de aynı ortamda olması durumunda; iletişim sağlıklı bir şekilde gerçekleşecektir. biri konuşurken, diğeri konuşursa yada biri konuşurken diğeri dinliyor ve aynı ortamda değillerse, iletişim sağlanamayacaktır. konuşan kişi: verici modundaki bir cihaz. dinleyen kişi alıcı modundaki bir cihaz. ortam: aynı protokollere sahip numaralar ve iletildikleri yolun aynı güzergahta olması durumu. tabii, konuşan kişi hem dinleyebilir, hem konuşabilir. tek bir görev yapma gibi bir şey söz konusu değildir. sevgilerimle.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol