Nodemcu'yu flashlamak istiyorum ama sonuç yok?

  • Konbuyu başlatan hades02
  • Başlangıç tarihi
H

hades02

Ziyaretçi
Selam arkadaşlar, nodemcu'mu programıyla flashlamak istediğimde yaptıklarımı yazayım önce: bağlıyorum, programdan portu ve yazdıracağım .bin dosyasını seçiyorum. flash butonuna basıyorum. daha sonra nodemcu nun üğzerindeki (esp8266'nın üzerindeki) led blink moda geçiyor ve öyle kalıyor. progarmda da tık yok. ne yapmam gerekli bilemiyorum
 
H

hasancan

Ziyaretçi
bir de herhangi bir arduino modeliyle dener misin, rx tx gpio0 ch_pd falan kullanarak
 
H

hades02

Ziyaretçi
bir de herhangi bir arduino modeliyle dener misin, rx tx gpio0 ch_pd falan kullanarak
Benim anlamadığım konu bendeki ile sizdeki aynı, zaten aldığımız yer de aynı. Ancak ben sizin dediklerinizi yaptığımda olmuyor. Ürüne bozuk demek istemiyorum gçzümden bir şey kaçıyor olmalı
 
P

persprensi

Ziyaretçi
yine aynı mantığa çıkmakta usb-ttl dahili mevcut zaten . ancak manuel şeklinde denemeni tavsiye ederim. ürün bozukta olabilir olabiliyor yani abi. hepsini test ederek alamazlar sonuçta.
 
H

hades02

Ziyaretçi
elimde ftdi çipli usb ttl arabirimi var. nasıl bağlamam gerekiyor nodemcuya?
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol