Nodemcu Pinleri ve ESP8266 Modülü

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
83
48
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
Nodemcu Pinleri ve ESP8266 Modülü
Nodemcu Pinleri ve ESP8266 Modülü.png

Nodemcu kartı üzerinde kullanacağınız birçok pin bulunur. Bunlardan birisi D0-D8 pinleridir. Bu pinler dijital pin olarak geçer. Toplam 9 adet dijital pin bulunmaktadır. A0 pini analog pindir. ESP8266 modülü Arduino ve Raspberry Pi gibi kartlarla kullanılabilir. Ancak tek başına bir modül görevi olarak ESP8266 kendi işlemcisi vasıtası ile programlanarak kullanılabilmektedir. ESP8266 modülü büyük bir kitleye sahiptir. Bu kitle sürekli büyüyen bir kullanıcı kitlesidir. Bu kitle sayesinde sınırsız bilgi meydana gelmiştir. ESP8266 Wi-Fi modülünün kart halidir. Bu nedenle internet tabanlı işler genellikle bu modül üzerinde yapılmaktadır. Bu nedenle piyasa üzerinde IOT kartı olarak bilinir.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?