Nodemcu Nasıl Kullanılır?

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
93
60
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
Nodemcu Nasıl Kullanılır?

Nodemcu Nasıl Kullanılır.jpg

Öncelikle Nodemcu’yu kılıfından çıkarın. Ardından bilgisayarınızın içine Arduıno IDE kurulumu yapınız. Nodemcu’yu Arduıno IDE’ye dahil etmek için şunları sırasıyla yapınız.
Öncelikle Dosya/Tercihler ve Devre kartları yöneticisinden URL kısmındaki URL’yi kopyalayın ve bir sonra gelen adıma bu URL’yi yapıştırınız.

Ardından araçlar bölümünden kart yöneticisine gelin ve yüklenme yerinin dolmasını bekleyin. Arama kısmına ESP yazın ve biraz bekleyin. Sonuçlarda ESP8266 yazan kartın sağ alt yerindeki en son versiyonu seçin ve kurun. Bu işlem biraz uzun sürebilir. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra gereken ayarları ilgili bölmelerden yerine getirebilirsiniz.

USB bağlantısı seçme, Yükleme hızını ayarlama ve Mhz frekansı ayarlama gibi işlemleri ayarlayabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi! Robotikforum.net adresinde ki tüm içeriğe üye olmadan erişebilirsin. Ama üye olarak sorularınızı sorabilir yardım alabilir ve diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Üyelik için herhangi bir özel bilgi ve ücret vermenize gerek yoktur.
Kayıt Ol