NodeMCU Nasıl Güncellenir?

RobotikForum

RF Admin
Yönetici
19 Şub 2020
84
48
13
Balıkesir
www.robotikforum.net
NodeMCU Nasıl Güncellenir?
Nodemcu Nasıl Güncellenir.png

Nodemcu devresini güncellemek sırayla şu şekilde yapılmaktadır;

Öncelikle Flasher adlı uygulamayı indirin. Uygulamayı indirdikten sonra ilgili Firmware indirmelisiniz.

Nodemcu devresini USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayınız. Bilgisayara bağladıktan sonra Flasher uygulamasını çalıştırın ve Operation bölümünde Nodemcu devresine bağlı olan COM çıkışını seçiniz.

Config bölümünde İNTERNAL://NODEMCU yazısının yazdığını göreceksiniz. Bu yazının yanındaki çarka tıklayarak firmware dosyasını seçiniz.

İlk bölüme geri gelerek Operation bölümünde Flash butonuna basın ve güncelleme tamamlanana kadar hiçbir şekilde ellemeyin. Nodemcu ile bilgisayarın bağlantısını kesmeyin.

Güncelleme tamamlandığına Flasher uygulaması bunu size söyleyecektir. Güncelleme işlemi bittikten sonra Nodemcu’yu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu adımları izleyerek güncelleme yapabilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: ONUR

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol