nema step motor kontrolü (Acil Yardım)

fatfish

Yeni Üye
20 Nis 2019
1
0
0
izmir
Merhaba değerli yönetici ver arkadaşlar,

Arduino konusunda çok yeniyim ve hatta sadece bu konu için ihtiyaç duyduğum için aldım cihazı ). Bir adet arduino mega (klon), bir adet reprap smart ekran, bir adet nema step motorum ve L298N sürücü kartım var. Bu 4 ünü kullanarak bir anahtar yardımı ile her açılıp kapanışta 10 cm (yada adım değeri ne ise) dönüp bekleyecek bir sistem kurmak istiyorum. Yada programa smart ekran sayesinde 5-10-15-20 gibi bir menü yapıp istediğim aralıkları değiştirerek kullanacağım bir otomasyon sistemi nasıl kurarım?Videodaki baskı presi, kapanıp her açıldığında bahsettiğim aralıklarda step motoru saracak döndürüp bekleyecek. Konu belki sizler için basit olabilir ama acil çözüme ihtiyacım olduğundan inanın kodlama dilini öğrenmeye vaktim malesef ki yok. Desteğinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?