Müzik dosyasından vokalleri nasıl silebilirim?

  • Konbuyu başlatan cvurals
  • Başlangıç tarihi
C

cvurals

Ziyaretçi
Müzik dosyasından vokalleri en iyi şekilde nasıl silebiliriz? Audacity'de mono-invert yöntemi ile silmeyi denedim, Audacity'nin kendi fonksiyonu olan vocal remover'ı da kullandım ama bu yöntemler ile kaliteli bir sonuç elde edilemediğini fark ettim. Bir ses dosyasında vokal ve müzik bileşenlerinin tamamen ayrılmasının ne kadar zor hatta imkansıza yakın olduğunun farkındayım fakat youtube'da bazı kanalların, vokalleri %95 civarında (hiç duyulmayacak şekilde) kaldırıp, müziği en az distorsiyon ile elde edebildiklerini farkettim. Nasıl yaptıkları hakkında ufak tahminlerim var fakat ses işleme/düzenleme konularında bilgim olmadığından algoritmaları çıkaramıyorum. Audacity'nin manualini okudum ama bu problemimi çözmeye yetecek kadar bilgi edinemedim. Bu konuda öneriniz veya önereceğiniz ayrıntılı bilgi içeren site/kaynak vb var mı? Şimdiden teşekkür ederim, herkese kolay gelsin.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?