Motor sürekli çalışınca sürücü kartı ısınıyor

gamekinger

Yeni Üye
11 Kas 2019
1
0
0
Arduinox
Cinsiyet
Erkek
l298n ya da drv8825 kullanıp bir adet nema 17 step motoru günde iki defa belirli bir zamanda 10 ar saniye çalıştırıyorum. lakin sürekli çalıştığı ve sürekli amper çektiği için her iki sürücü kartında da ısınma yapıyor. drv8825 te amper ayarlaması yapıp ısıyı bir nebze düşürdüm. sürekli akım çekip çalışmaması için(sadece istenilen zamanda çalışması gerek) ne gibi bir kodlama yapmam gerek...??
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?