Mosfet kontrol etmek için yüksek frekansa ihtiyacım var

  • Konbuyu başlatan katip
  • Başlangıç tarihi
K

katip

Ziyaretçi
Abilerim merhabalar mosfet kontrol etmek için yüksek frekansa ihtiyacım var bildiğim kadarıyla arduino pwm çıkışı 1kHz bunu arttırma yolu var mıdır ya da pic ile daha yüksek pwm çıkışı sağlanabiliyor mu bilen varsa değerli bilgilerini benim ile paylaşabilir mi?
 
O

ozbek

Ziyaretçi
Arduino'da timer i değiştirerek yaparsın fakat şöyle sorunlar oluyor. Timeri değiştirdiğiniz zaman bazı kütüphaneler doğru çalışmıyor. Hangi timerin hangi kütüphane ile ilişkili olduğu bilgileri nette var fakat. Kapsamlı bir proje ise. Spı tut i2c dir software serialdır. Şudur budur. Dolu dolu kullacaksan birini bozmasa birini bozuyor. Ama sadece bi adc okuyup pwm üreceteksen timer ayarlarını değiştirerek kullanabilirsin
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?