Merhaba

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
3d yazıcılar geleceğin teknolojisi Adamlar metal ürünleri bile bu yazıcılarla yapabiliyorlar özellikle medikal de çok işe yarar bir ürün.

Hasan

Yeni Üye
22 Ocak 2019
11
2
0
Kırşehir
Yaza kendim küçükte olsa yapmayı düşünüyorum öğrenci olduğum için bölümde masraflı olduğu için o zamana anca

Hasan

Yeni Üye
22 Ocak 2019
11
2
0
Kırşehir
İyice araştırıp daha sonra malzeme bakmayı düşünüyorum bir de eski yazıcilar alıp hurdadan icindeki malzemeleri(motor vb)kullanmayı düşünüyorum

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
bende öyle yapıyorum yazıcılardan iyi motor ve mil çıkıyor . Gerçi şimdiki yazıcılarda dc motor var eskiden step motorlar çıkardı.

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
hayır. şu anda lazer kesici yapmayı düşünüyorum .Bir sürü kod topladım yabancı sitelerden biraz tecrübe kazanıp kodları inceleyip başlayacağım. mekanik ve elektronik işi kolay elektronik teknisyeniyim ama ben de kodlamayı yeni öğreniyorum o kısım bende zayıf.

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
lazer hariç tahminimce 400-500 tl ye iyi bir mekanizma yaparım. daha aşağı da olur ama hızlı ve biraz güçlü motor kullanmayı düşünüyorum. lazer i de çinden getirtirim heral burada çok pahalı.

seyyarbilimadamı

Saygı Değer Üye
Paylaşım Ekibi
24 Ara 2018
567
43
0
istanbul
yine de buradan ucuz gerçi gümrük vergisi %20 var fiyatın üstüne onu da koymak gerek . 5.5 watt yada 10 watt lazer düşünüyorum. aslında bir firmada dolar uçmadan önce 2500 tl ye ikinci el 5.5 watt bulmuştum türkiyede kendileri isteğe özel makine yapıyorlar. hatta bazı küçük firmalar arduino ile lazer makinesi üretimi işine girişmişler. aslında baktığın zaman yapılıp yerli makine olarak satılabilir.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?