Merhaba Arduinox Ailesi

btöğretmeni

Yeni Üye
24 Şub 2019
2
0
0
İstanbul
Herkese merhaba, ARDUINOX sayfasına Facebookta üye olduğum Arduino gruplarından birinde denk geldim. İstanbulda BT öğretmeni olarak görev yapmaktayım. 2003 yılında Teknik Lisenin son sınfını okuduğum dönemde PIC mikrodenetleyicileri ile farklı projeler gerçekleştirdik. Bunlardan biri 6 semsörlü Labirent Robot Projesi ve diğeri Çift Yönlü Senkron ve Asenkron Hareket Eden Teleferik Projesi. Liseyi okuduğum dönemde Arduino geliştirme kartları ve üzerindeki Atmega Microdentlecileri kullanılmıyordu. Mesleğe başladıktan birkaç yıl sonra Arduino Geliştirme kartları ile tanışmak nasip oldu ve bu kapsamda ladığım eğitimler neticesinde öğremenlere naçizane Arduino eğitimeri vermey başladık. Ayrıca kendi okulumndaki 6.sınf öğrencileri ile yıl sonunda okulumuzda yapılacak olan Bişim Sergisi için en az 6 adet Arduino temelli proje sergilemeyi hedefliyoruz. Bu kapsmada toplamda 24 öğrenci ile Arduino kodlama ve proje geliştirme çabamız tüm hızı ile devam ediyor. Bu sayfa ile arduino üzerine yeni bilgiler öğrenmeyi ve bunları kendi eğitimlerimde kullanmayı hedefliyorum. Özellike GSM ve Wifi bağlantısı konusunda eksliklerim olduğunu düşünüyorum ve inşalah bu konuda tecürebeli arkadaşların bizlere yardımcı olmasını bekliyorum. Bildiklerimi de siz değerli Arduinox ailesi ile paylaşmaya hazırım. Unutmayalım ki bilgi paylaştıkça çoğalır, sakladıça değil. Herkese selamlar...

Son düzenleme:

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?