Lineer Regression(Doğrusal Regresyon) Algoritması Nasıl Çalışır?

Baran Açıkgöz

Data Science ve Machine Learning yazarı
22 Şub 2020
20
19
3
unnamed-chunk-3-1.png
Lineer regresyon, bir değişkenin değerini başka bir değişkenin değerine göre tahmin etmek için kullanılır. Lineer regresyon modelleri nispeten basittir. İşletme ve kuruluş liderleri, lineer regresyon tekniklerini kullanarak daha iyi kararlar alabilirler. Büyüklüğü ve fiyatı verilen evlere göre, büyüklüğü verilen başka bir evin fiyatını tahmin etmenin verilen en popüler lineer regresyon örneklerinden birisi olduğunu "Regression Nedir?"adlı yazımızda belirtmiştik.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?