l298n alternatifi önereleriniz nelerdir?

enormity

Yeni Üye
9 Kas 2019
1
0
0
Arduinox
Cinsiyet
Erkek
l298n alternatifi bir ürün önerisi istiyorum. ürün aşırı derecede ısınıyor. nema 17 step motoru 12v ile besliyorum. 10 saniye kadar çalışıyor lakin çalışma esnasında 1.3 a çekerken 10saniye sonra motor durduğunda 2.3-2.4 amper çekiyor ve o şekilde sabit kalıyor. bu da kartın aşırı derecede ısınmasına sebep veriyor. ayrıca motor randımanlı torkta çalışmıyor. 19v 3,5a güç kaynağında da denedim sorun aynı..!! enteresan bir şekilde başlarda böyle bir sorunum yoktu.. bir iki gün sonra bu şekilde sıkıntı olmaya başladı.. sanırım l298n kart bozuldu..!! ya da nedenini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. ayrıca bu kartın alternatifi nedir? nema 17 step motor çalıştıracağım, günde 2 defa 10 ar saniye.. perde çekecek sadece..!!
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?