Kullanmadığınız Telefonlarınızı Güvenlik Kamerasına Dönüştürün

EbruDemir

Yeni Üye
24 Şub 2020
14
19
3
hhhh.PNG

Evinizde kullanmadığınız, çekmecenizde tozlanan ya da nakde çevirmeyi düşündüğünüz bir telefonunuz varsa onu daha iyi değerlendirmenin bir yolu var.

Örneğin, bir bebeği monitöre veya geçici bir Google Home hoparlörüne dönüştürebilirsiniz. Ancak eski bir telefonu çevirmenin en yararlı yollarından biri onu bir ev güvenlik kamerasına dönüştürmektir.

1. Adım:

Eski telefonunuzda çalışan bir güvenlik kamerası uygulaması edinin

Başlamak için, telefonunuz için bir güvenlik kamerası uygulaması seçmeniz gerekir.

Kurulumdan sonra, yaşam alanınızı izleyebilir ve güvenlik kameranızı doğrudan yeni telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

Telefonunuzu güvenlik kamerası olarak ayarlamak için en iyi seçeneklerden biri Alfred'dir. Eski telefonunuz bir Android veya iPhone olabilir.

Alfred'i (Android, iOS) hem eski hem de yeni telefonlarınıza veya kullanmak istediğiniz herhangi bir tablete indirin.

Yeni telefonda giriş bölümünde hızlıca kaydırın ve Başlat'a dokunun.

Görüntüleyici'yi seçin ve İleri'ye dokunun.

Oturum açma sayfasına geldiğinizde, Google ile oturum aç'ı tıklayın (bir Google hesabı gereklidir) ve Google hesabı kimlik bilgilerinizle oturum açın.

Eski telefonda aynı adımları tekrarlayın, ancak Viewer'ı seçmek yerine Kamera'yı seçin. Ve aynı Google hesabında oturum açtığınızdan emin olun.

Her iki telefon da Alfred'te oturum açtıktan sonra, kurulum işlemini tamamladınız.

Alfred, kamera seçeneklerini yalnızca birkaç ayar içerecek şekilde basitleştirdi. İOS'ta yalnızca hareket algılamayı etkinleştirebilir, ön ve arka kameralar arasından seçim yapabilir ve sesi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bir Android cihaz kullanıyorsanız da bu seçeneklere sahipsiniz ve ayrıca sürekli odaklamayı etkinleştirebilir, telefon yeniden başlatılırsa Alfred'in otomatik olarak yeniden açılmasını, bir çözünürlük ayarlamasını ve bir şifre kod kilidini etkinleştirmesini sağlayabilirsiniz.

gkhg.PNG

2. Adım:

Kameranızı konumlandırmak için bir yer seçin

Akışı kurduktan ve çalıştırdıktan sonra, kamerayı ayarlamanız ve konumlandırmanız gerekir.

Evinizin ana giriş noktasına, arka bahçenize, değerli eşyalarınızı sakladığınız yere veya özellikle savunmasız olabileceğini düşündüğünüz bir noktaya odaklanmasını isteyebilirsiniz. IP kamerayı bebek monitörü olarak da ayarlayabilirsiniz.

3. Adım:

Yeni güvenlik kameralarınızı takın ve güçlendirin

Kamerayı monte etmek veya konumlandırmak için, küçük bir akıllı telefon tripodu veya vantuz araç montajı harikalar yaratabilir ve kamerayı göze çarpmayan bir yere yerleştirmenize yardımcı olabilir.

Görüş alanını genişletmek için, telefonunuz için geniş açılı bir lens satın almayı düşünün.

Video akışı çok güç gerektirir ve telefon 7/24 açık kalacaktır. Telefonun ilk birkaç saat içinde ölmesini önlemek için, telefonu bir güç kaynağına yakın bir yere yerleştirmeniz gerekir. 10 metrelik bir Mikro USB veya Yıldırım kablosu, koyduğunuz yerde size daha fazla esneklik sağlar.
 
  • Beğen
Tepkiler: RobotikForum

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol