Konu hakkında destek Yapılabilir mi ?

gokemre20

Yeni Üye
30 Ocak 2020
1
0
0
denizli
Merhaba arkadaşlar ardunio ile ilgili tecrübem yok youtubedan izlediğim kadarıyla var. Denizli'de Özel şirkette çalışıyorum. Yapmak istediğimi anlatayım olur olmaz değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Silajlık mısır gelişiminin takibi için;
Araziye sabit bir kamera koyulup 15 veya 30 dakikada bir fotoğraf alınacak.
Bu işi arduino ile yapılabilme olasılığı nedir ?
Kamera çözünürlük açısından kaliteli olması önemli.
Bunu arduino üzerinde flash disk veya SD carta aktarmalı bu işlem 4 ay boyunca 120-130 gün devam edecek.
Bu sistem yurt dışında daha detaylı ve sistemli olarak yapılmış. 3000 $ civarında satışta bunu daha ucuza maliyetle yapmak istiyorum.
Yapabilecek arkadaşlarla da görüşebiliriz...

Teşekkürler şimdiden

birkan

Aktif Üye
Paylaşım Ekibi
16 Tem 2019
191
44
113
istanbul
aslında android tabanlı bi akıllı telefon ile basit bi şekilde yapılır
yazılım istediğiniz sürede foto çeker sonra sim kart ile internetten istediğin alana yükler
bi tanede güneş enerjili şarj devresi sorunsuz çalışır tek başına

arduino tarafında kamera ile esp32 ile çalışılabilir fakat çözünürlük ne olur (çözünürlük önemli ise tatmin etmez bence) denemek lazım,
sonra gsm shield ile yine internette istediğiniz yere sd kartta ki fotoları yüklersiniz.

yurt dışında gsm ağı olmayan yerlerde arduino yu mecburi kullanıp 2.4 ghz veya 433 mhz ile veriyi çekim ağının içindeki diğer aygıta aktara aktara merkeze gönderiyorlar.

kaçak ağaç kesimi yapılan ülkelerde bunun kullanıldığını izlemiştim.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?