IoT(Nesnelerin İnterneti) Giriş

Bu içeriği faydalı;

  • Buldum

  • Bulmadım


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Baran Açıkgöz

Data Science ve Machine Learning yazarı
22 Şub 2020
20
19
3
internet-of-things-antalya-nesnelerin-interneti.jpg
IoT(Nesnelerin İnterneti) Giriş

Nesnelerin interneti denilince akla elektronik cihazların internete bağlanması gelebilir ancak bu tamamiyle yanlış olmasa da büyük bir yanılgıdır.

İnterneti bir ağ olarak düşünmeliyiz. Nesnelerin interneti; cihazların okudukları veriyi birbirleri ile paylaşması ve karar mekanizmasını oluşturmasıdır. Pratikte açıklamak gerekirse; bir otomobil motorunun çeşitli bölgelerinde bulunan ısı sensörleri; okudukları değeri aracın bilgisayarına aktarıp tehlikeli seviyede bir sıcaklık varsa bilgisayarın, göstergeye uyarı göndermesini tetiklemesi, bu olayı nesnelerin kendi kurduğu internette haberleşmelerine basit bir örnek yapar. Teknoloji ilerleyip cihazlar arttıkça nesnelerin interneti trafiği de git gide artıyor.


Nesnelerin interneti başlığı altında gerek teknik gerek gündem haber tarzında birçok içerik gelecektir, takipte kalınız.
 

Baran Açıkgöz

Data Science ve Machine Learning yazarı
22 Şub 2020
20
19
3
IOT'deki yapay zeka bi veri bilimi ya da machine learningteki gibi komplike bişey değil zaten bir sensörün ölçtüğü değeri bilgisayara aktarması ya da arduino kullanımı bile basit bir yapay zekadır
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi! Robotikforum.net adresinde ki tüm içeriğe üye olmadan erişebilirsin. Ama üye olarak sorularınızı sorabilir yardım alabilir ve diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Üyelik için herhangi bir özel bilgi ve ücret vermenize gerek yoktur.
Kayıt Ol