iOS ile esp8266 arasında haberleşmek nasıl yapılıyor?

• Konbuyu başlatan fuxest
  • Başlangıç tarihi
F

fuxest

Ziyaretçi
iOS ile esp8266 arasında haberleşmeyi yapmış olan var mı? xcode üzerinden iOS uygulaması yapmak istiyorum bununla ilgili bilgisi olan veya yapmış olan birileri varsa nasıl yaptıklarını anlatabilirse sevinirim.

E

efekantr

Ziyaretçi
başlı başına bir ios uygulaması planlıyorum. o uygulama üzerinden internet kullanarak bir çok yerde ki nesne işe etkileşimde olması gerekecek mobil verilerin.
ben blynk kullandım. Kendi server üzerinden interneti olan her yerde ulaşım sağlayabilirsin. Aynı anda farklı cihazlardan da haberlebilirsin.Eğer daha önce denediysen boş ver ama denemediysen bakmanı tavsiye ederim.

F

fuxest

Ziyaretçi
ben blynk kullandım. Kendi server üzerinden interneti olan her yerde ulaşım sağlayabilirsin. Aynı anda farklı cihazlardan da haberlebilirsin.Eğer daha önce denediysen boş ver ama denemediysen bakmanı tavsiye ederim.
uzun zaman olmuştu göz atalı tekrardan bakacağım çok teşekkürler.

E

esers

Ziyaretçi
adafruşt mqtt kullan. hem google assistant ile ilişkilendirip sesli komut bile verebilirsin

K

kahraman

Ziyaretçi
ionic framework e bir bakın derim. Hem ios hem android aynı anda uygulamayı tek kod yazarak geliştirebilirsiniz. Esp ile Http üzerinde haberleşme yapabilirsiniz.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?