İmax b6 balance charger voltajı nasıl arttırabilirim?

• Konbuyu başlatan aydunus
  • Başlangıç tarihi
A

aydunus

Ziyaretçi
Ya herkese iyi akşamlar imax b6 balance charger aldım ve bu aletle lipo bataryadaki voltajı artırmak istiyorum( örn 11.1 volttan 13.5’e) bunu nasıl yapabilirim?

B

berkayeva

Ziyaretçi
İmax tan lipo pil seçenegini seçin mah A değerini kapasiteye göre girip sarji başlatın baska ayarı yok doldukça voltaj artıcaktir zaten

A

aydunus

Ziyaretçi
İmax tan lipo pil seçenegini seçin mah A değerini kapasiteye göre girip sarji başlatın baska ayarı yok doldukça voltaj artıcaktir zaten
Pile zarar gelmez ve kapasite artar değil mi? mesela batarya 1480 mAh ve voltajı nasıl 13.4-5-6 ya getirecem pek anlamadım.

B

berkayeva

Ziyaretçi
Balans şarj moduna girip kaç ş mesela senin pil 3s sanırım 3 hücreli tanesi tam dolu 4.2 v boş hali 3.2-3.3 arası değişir

B

berkayeva

Ziyaretçi
Tam dolu 4.2 yi aşamaz lipo pilin kapatisesi okadar

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?