hexapod yapımında sıkıntı çekiyorum yardım pls

can-deveci

Yeni Üye
15 Nis 2019
1
0
0
ısparta/merkez
altı bacaklı örümcek robot yapmaya çalışıyorum acil bir şekilde yardıma ihtiyacım var bu kodları kendim proje hocamda olan Arduino Android Kontrollü Örümcek Robot Yapımı - Proje HOCAM den uyarlama yapmaya çalıştım nerelerde hatalar var nerelerin düzeltilmesi lazım yardımcı olur musunuz pls (aşağıda bulunan kısımı değiştirdim )

/* Servos --------------------------------------------------------------------*/
//define 12 servos for 6 legs
Servo servo[6][2];
//define servos' ports
const int servo_pin[6][2] = { {1, 2}, {3, 4}, {5, 6}, {7, 8}, {9, 10}, {11, 12} };
/* Size of the robot ---------------------------------------------------------*/
const float length_a = 55;
const float length_b = 77.5;
const float length_c = 27.5;
const float length_side = 71;
const float z_absolute = -28;
/* Constants for movement ----------------------------------------------------*/
const float z_default = -50, z_up = -30, z_boot = z_absolute;
const float x_default = 62, x_offset = 0;
const float y_start = 0, y_step = 40;
/* variables for movement ----------------------------------------------------*/
volatile float site_now[6][2]; //real-time coordinates of the end of each leg
volatile float site_expect[6][2]; //expected coordinates of the end of each leg
float temp_speed[6][2]; //each axis' speed, needs to be recalculated before each movement

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?