hc06 bluethoot modülünü nasıl kullanırım?

  • Konbuyu başlatan blastedlands
  • Başlangıç tarihi
B

blastedlands

Ziyaretçi
adafruit motor shield'ım var ve arduinonun üstüne takarak kullanacağım. ancak hc06 bluethoot modülünü neresine takacağımı bilmiyorum rx tx pinleri yok. daha doğrusu digital pwm pinleri yok sadece analog pinler var onlarda sensör için sanırım..
 
B

butti

Ziyaretçi
rx ve tx ı kullanmıyor adafruit. f-m jumper kablonun m kısmını kes kestigin kısmın plastigini soy rx ve tx pinlerinin olduğu yere l293d ile birlikte sok. dikkat edeceğin bir nokta: kodu yüklerken soktugun kabloların ucunu çıkar yoksa stk500 hatası alırsın. 2. bir yol da datasheet e bak adafruit in ordaki boş pinlerden ikisini er ve tx olarak atayabilirsin
 
C

caglarturk

Ziyaretçi
adafruit motor shield arduino uno için dijital 2 ve 13 numaralı pinler ile analog pinleri kullanmaz. analog pinleri dijital gibi kullanabilir veya 2 ile 13 numaralı dijital pinleri kullanabilir, veya arduino mega kullanabilirsiniz.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?