hc-05 ile örnekteki uygulamayı nasıl yaparım?

  • Konbuyu başlatan cokardes
  • Başlangıç tarihi
C

cokardes

Ziyaretçi
merhabalar. hc-05 ile çalışıyorum fakat aklımda bir soru var. arduino'ya hc-05 ve bir adet led takılı. hc-05'e "a" komutu geldiği zaman led yanıyor, "b" komutu geldiği zaman ise led sönüyor. (bunu telefonumdaki bluetooth terminal programından yapıyorum.) benim istediğim şudur: "a" komutunu gönderdiğimiz zaman hc-05'ten aynı zamanda "a" komunutun alınıp alınmadığı bilgisini telefona aktarmak. (örneğin: "a" komutunu attım ve önümdeki led yandı. fakat benim isteğim ledin yanmasıyla birlikte telefonumdaki terminale "led yandı" demesi) bunu nasıl yapabilirim ?
 
C

csenel

Ziyaretçi
digitawrite(ledpin,high); in hemen altına serial.pritnln("led yandi"); denince olmaslı düye düşünüyorum
 
C

cvurals

Ziyaretçi
evde elektronik youtube kanalından hc-05 inceleme videosunu izlemeni öneririm
 
D

darkman34

Ziyaretçi
if(gelenveri=='a') { ledi yak } gibi bi blok var kodunuzda bu bloğa btserial.println("led yandi") yazarsanız aynı şekilde söndürmeye de uyarlayın. bu şekilde istediğiniz olur
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?