Hayatınızı Kolaylaştıracak Google Home Tavsiyeleri

EbruDemir

Yeni Üye
24 Şub 2020
14
19
3
ş.PNG

Evde bir Google Asistan'ın akıllı hoparlör veya akıllı ekran şeklinde olması çok yardımcı olabilir. İster iş programınızı düzenleyin, ister işe gidip gelme bilgilerinizi kontrol edin ya da bir spor skoru hedefleyin. Ses asistanınızın yapabileceği çok şey var. Temel konularda uzmanlaştıysanız ve daha entegre bir deneyim için hazırsanız, işte Google Asistanınızdan daha fazla yararlanmanın beş yolu

-Özel komutlar oluşturun

Google çok çeşitli sorulara ve komutlara yanıt verecektir, ancak çok özel bir şey istediğinizi varsayalım. Belki dişlerinizi fırçalamak için bir zamanlayıcı kullanabilir veya bir egzersiz için belirli akıllı ışıkları ve favori çalma listenizi senkronize etmek isteyebilirsiniz. Google'ın rutinleri burada işe yarar. Birden çok Google Asistan görevini tetikleyen kendi özel komutunuzu oluşturabilirsiniz.

Bir rutin oluşturmak için Google Home uygulamasıyla başlayın. Ana sayfadan Rutinler'e dokunun, sonra Rutinleri yönet'i seçin. Birkaç hazır seçenek olduğunu fark edeceksiniz, bu yüzden kendinizinkini oluşturmadan önce bunlara göz atın. Ardından, Rutin ekle'yi seçin ve özel ses komutunuzu ("Tamam, Google: Bu antrenman zamanı" gibi) söylediğinizde Google Asistan'ın gerçekleştirmesini istediğiniz işlemleri seçin.


-Google'ı uzaktan kumanda olarak kullanın

Google'ın TV'nizi kontrol edebileceğini biliyor muydunuz? Yerinizden kalkıp uzaktan kumandaya ulaşmaya çalıştığınız günleri unutun. Tek ihtiyacınız olan "Hey Google, Ana TV'de Yıldız Savaşları'nı oynat" gibi bir komut.

Bunu ayarlamak için uyumlu bir akıllı TV'ye veya bir Chromecast HDMI video akışına ihtiyacınız olacak. TV'nizi Google Home uygulamanıza bağlayın, "yatak odası TV" gibi bir ad verin ve akıllı hoparlörünüzü başlangıçta ayarlamadıysanız akış hizmetlerinizi senkronize edin.

Bunu yapmak için uygulamanın sağ üst köşesindeki harfe dokunun. Ardından Asistan ayarları'na gidin. Hizmetlere, ardından videolara ve fotoğraflara gidin. Netflix hesabınız gibi hesabınızla oturum açın.

Google'ın bir sesli komutla açılabilmesi için TV'nizdeki bir ayarı değiştirmeniz gerekebilir. Bu ayara CEC (tüketici elektroniği kontrolü) denir ve genellikle varsayılan olarak kapalıdır. Etkin olduğundan emin olmak için TV'nizin ayarlarını kontrol ettiğinizden emin olun.
İşte bu kadar, Google'dan en sevdiğiniz şovu oynatmasını istemek için hazırsınız.

ğğ.PNG

-Alışveriş yapın

Uzun zamandır almak istediğiniz bir ürün piyasaya çıktı ama evden çıkmak istemiyor musunuz? Alışverişinizi Google Asistanınızdan da yapabilirsiniz.

Daha önce Google Express olarak bilinen Google Alışveriş'ten alışveriş yapabilirsiniz. Google'ın, En İyi Satın Alma ve Walmart dahil olmak üzere birçok iş ortağı vardır, böylece tercih ettiğiniz perakendeciyi seçebilirsiniz. Alışveriş yapmak için, önce Google Asistan'a Google Home uygulamasında ödeme yapma ve bir ödeme yöntemi ayarlama yetkisi vermeniz gerekir.

Satın alma işlemlerini onaylamak için bir güvenlik kontrolünü geçmeniz gerekir. PIN veya ses uyumu gibi seçenekleri belirleyebilirsiniz. Ses eşleme kolayca kandırılır, bu nedenle seçtiğiniz güvenlik seviyesinden rahat olduğunuzdan emin olun. Bunu yaptığınızda, rahat edebileceğiniz güvenlik önlemlerini seçin. Bir satın alma işlemini ayarladığınız pin koduyla doğrulayabilirsiniz.

-Telefonunuzu bulun

Hepimiz yaşadık. Telefonunuz kayıp. Kanepe minderlerini ve potansiyel her yeri kontrol ettiniz. Bir Android akıllı telefonunuz varsa, Google Asistan, sessiz olsa bile bulabilir. Telefonunuzun bir mobil veri veya konum hizmetleri etkinleştirilmiş bir Wi-Fi bağlantısı ile açık olması gerekir.

Cihazımı Bul uygulamasına da ihtiyacınız var. Her şey kurulduktan sonra, telefon zilini dinleyerek takip etmek için "Hey Google, telefonumu bul" diyebilirsiniz.

İPhone'unuz mu var? Telaşa gerek yok. Bu özellik iPhone'larda da çalışır, ancak yalnızca zil sesi açıksa. İhtiyacınız olan her şeyi Google Home uygulamasındaki gizlilik ayarlarında bulabilirsiniz. Telefon'a basın, ardından Kurtarma telefonu ekleyin. Sonraki adımlara geçin, Google, kaybolursa telefonunuzu arayabilir.

çç.PNG

-Zamanlama komutları girin

Başlangıçta kurduğumuz rutinleri hatırlıyor musunuz? Günün belirli saatlerinde açılmak üzere zamanlayabilirsiniz. Bu, alarmınız sabahları çalmadan önce ışıklarınızın hafifçe solmasını veya akıllı bir kilitle geceleri kapıları otomatik olarak kilitleyebileceğiniz anlamına gelir.

Daha basit görevler için de zamanlama harikadır. Malzeme siparişi vermek, egzersiz yapmak veya aile üyelerinizi aramak için düzenli hatırlatıcılar ayarlayın. Tatilde şehir dışına gidiyorsanız, ışıkları açmak ve kapatmak için zamanlamak, davetsiz misafirleri caydırmak için harika bir yoldur.

Rutinlerinizi planlamak için, rutin ayarları menüsüne gidin. Üstte, komut eklemek yerine bir saat ve gün ekleyin.

Bu yararlı ipuçlarıyla akıllı ev işinizi daha akıllı hale getirebilirsiniz. İster son dakika ev gereçleri siparişi verin, ister en sevdiğiniz TV şovlarını yakalayın ya da akıllı telefonunuzu bulun. Google Asistan'ın hayatınızı kolaylaştırmak için çok numarası var.

Güç sizinle olsun!
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol