Güneş paneli içerisinde regülatör var mı?

• Konbuyu başlatan artemis
  • Başlangıç tarihi
A

artemis

Ziyaretçi
Meraba 3 metre karelik küçük bir odayı aydınlaticam bahçede kulübe yaptım oranın karanlık kalmaması gerekiyor heryer kapalı güneş girmiyor odaya bende oraya güneş paneli yapayım dedim dolar yüzünden herşey anlamsızca pahalı ama solar güneş paneli aydınlatma buldum baya iyi geldi gözüme 4 watlık bir ampul 18 saat yanıyor ve güneş paneli ile içindeki akü rahat şekilde dolar mı panel 12wat birde bu makinelerin içinde regülatör varmı batarya dolunca şarjı keser mi kesmezse akü felan patlayabilir bunu kullananlar varmıdır tecrübeli bilgili birileri bu konuda yardım edebilir mi?

Ekli dosyayı görüntüle 211

E

erdem

Ziyaretçi
Güneşli havalarda iş görür gibi. Bulutlu havalarda bu panelin yeterli geleceğini zannetmiyorum. Panelin en az 30 watt ve akünün de en az 30 ah olmasını tavsiye ederim.

E

evranos

Ziyaretçi
12 watt lik güneş paneli ile sürekli aydınlatma sağlayamazsın paneli ve akuyu büyütmen laxim en az 50 watt gibi bir panel düşün.

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?