Evde Duramayanlar İçin En Doğru Hava Durumu Tahmincileri : Google Home ve Google Nest

EbruDemir

Yeni Üye
24 Şub 2020
14
19
3
yj.PNG

Google Asistan, sıcaklık ve nemden daha fazlasını raporlayabilir . Hava kalitesi, UV endeksi, rüzgar verileri ve daha fazlası elinizin altında.

Google Home, doğru soruları sorarsanız, size bugünün sıcaklık ve neminden daha iyi ve daha yararlı bilgiler verebilir.

Eğer gezegenler arası bir seyahat planlıyorsanız, hava kalitesi, gün doğumu ve gün batımı zamanları, dalga koşulları, nehir seviyeleri ve hatta Jüpiter'deki atmosferik koşullar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Öncelikle bu ayarları kontrol edin

Çoğu zaman muhtemelen yaşadığınız bölge için hava durumu raporu isteyeceksiniz, bu nedenle Google Home'un tam olarak nerede olduğunuzu bilmesi için ev adresinizin doğru ayarlanması gerekiyor. İşte adımlar:

1. Tabletinizde veya akıllı telefonunuzda Google Home uygulamasını açın, ardından Ayarlar'a dokunun.

2. Genel başlığı altında, listelenen Ev adresinin gerçek ev adresinizle eşleştiğinden emin olun.

3. Listelenen adres yanlışsa, adrese dokunun, Adresi kaldır'a, ardından onaylamak için Adresi kaldır'a tekrar dokunun.

4. Ayarlar> Genel'den, Adresi ayarla'ya ve ardından doğru adresinizi girmek için Sokak adresi'ne dokunun.

ewe.PNG

Sıcaklıkların ötesine geçin

Hava durumu, günün en yüksek ve en düşük seviyelerinden beklenenlerden çok daha fazlasını içerir. Google Home'un rapor edebileceği diğer birçok ölçüm gibi hava kalitesi, rüzgar gücü, su seviyeleri ve gün ışığının uzunluğu hava durumunu açıklamada rol oynar. Google Home'a şu konularda soru sorabilirsiniz:

- "Tamam Google, "Hava kalitesi endeksi nedir" diye sorarak yerel hava kalitesini öğrenin.

- "Tamam Google, "Bugün UV endeksi nedir?" diye sorarak ne kadar güneş koruyucuya ihtiyacınız olacağını bilin.

- "Tamam Google, "Güneş bugün saat kaçta batar ya da yarın kaçta doğar? diye sorun, Google Home, bulunduğunuz şehre göre yanıt versin.

- "Tamam Google, bugün bla bladaki dalgalar ne kadar büyük? diye sorun, sörf tahtanızı ona göre hazır edin.

Dürüst olalım, hava söz konusu olduğunda sayıların pek önemi kalmıyor. Gerçekten bilmek istediğiniz şey, nasıl giyineceğiniz. Bir cekete veya şemsiyeye ihtiyacınız olup olmayacağı. Evet, doğrudan bilmek istediğiniz şeyi sorabilirsiniz.

Sadece "Tamam, Google, bugün ne giymem gerekiyor" diye sorun.
Bir profil oluşturmak için stilinizle ilgili birkaç soruyu yanıtlayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

"Hey, Google, bugün şort giyebilir miyim?" diye sorun ve basit bir cevap alın, evet veya hayır. Şort sizin için uygun değilse, "Tamam, Google, bugün etek giyebilir miyim?" diye sorup şansınızı tekrar deneyebilirsiniz.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?