Ethernet modülüne mega2560'a bağlayamıyorum

donjuan

Yeni Üye
8 Kas 2019
1
0
0
Arduinox
Cinsiyet
Erkek
arkadaşlar selamlar, aşağıdaki resimde gördüğünüz ethernet modülü aldım. ancak mega2560'a bağlayamıyorum. çünkü 2 gündür netin altını üstüne getiriyorum fakat bunun bizzat kendisiyle ilgili hemen hiç bir uygulama ya da döküman yok. kendisi LAN8720 diye geçiyor ancak, netteki tüm dökümanlar klasik (ENC28J60) TX,RX,CS,CLK pinlerine sahip ethetnet modülleri için.

Oysa bunda CS pini bile yok ya da başka adlandırılmış. datasheet'leri bile inceledim, bir çok forum dolaştım, youtub'u taradım, buna dair bilgi yok. sanki tüm pinler için bağlantı istiyormuş gibi görünüyor. ve buna özel bir kütüphane de yok. klasik ethernet kütüphaneleri ile bir kaç uygulama denedim ve klasik modüllerdeki gibi, kütüphaneye de uygun olarak ben TX0, RX0, CLK için REFCLK ve CS için CRS(reset pini sanırım, o nedenle kabul etmemiş de olabilir) bağladım tabi ki başarılı olamadı. var mıdır bununla daha önce çalışmış, pinoutları ve doğru bağlantıları bilen, iyi bir kütüphanesine sahip olan?

Ekli dosyayı görüntüle 614


Ekli dosyayı görüntüle 615
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol