esp8266 ile internet üzerinden veri alışverişi nasıl yapılır?

• Konbuyu başlatan ghost
  • Başlangıç tarihi
G

ghost

Ziyaretçi
Herkeze selamlar arkadaşlar esp 8266 ile internet üzerinden veri alışverişi yapmak istiyorum robotistan daki kodu deneyerek yapmıştım ama espnın bağlı olduğu ağdan veri alışverişi yapabiliyordum diğer ağlardan veri alışverişi yapamıyorum ben istediğim her ağdan bağlanmak istiyorum nasıl yapmalıyım birde esp yi güncelledim güncelleyince wifi ağlarını gösteriyor ama bağlanmıyor error veriyor ve esp nin ip adresi 0.0.0.0 olarak gözüküyor güncellemeden önce böyle değildi ne yapmalıyım biraz uzun oldu umarım anlatabilmişimdir sözün kısası istediğim her ağdan espye veri alışverişi nasıl yapabilirim ve güncellediğim espyi hayata döndürmek mümkünmüdür cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

C

cakirca

Ziyaretçi
anladığım kadarıyla evde bağlı olan esp nize herhangi bir yerden bağlanmak istiyorsunuz. Eğer durum böyle ise modemden 80 portunu açın ve bu portu espnin ip adresine yönlendirin.

G

ghost

Ziyaretçi
anladığım kadarıyla evde bağlı olan esp nize herhangi bir yerden bağlanmak istiyorsunuz. Eğer durum böyle ise modemden 80 portunu açın ve bu portu espnin ip adresine yönlendirin.
Evet aynen sizin dediğiniz gibi yapmak istiyorum ama espyi güncelleyince artık hiç bağlanmıyor onun için ne yapmalıyım? Telefondaki internette bağlandıyorum espyi başka bir ağdan kontrol edemiyorum telefonda varmı böyle 80 portu vb

C

cereil

Ziyaretçi
Yerel ağdan bağlanabiliyorsanız modemden port yönlendirme yaparak dünyanın herhangi bir yerinden espye bağlanabilirsiniz fakat bağlanacağınız global ip modemi her açıp kapattığınızda değişeceğinden ttnetten statik ip almanız gerekir. Bir süre ücretsiz kullanmak isterim derseniz noip ye kayıt olabilirsiniz

C

cokardes

Ziyaretçi
Eski versiyon neydi. Hangi versiyonu yükleyip güncelledin

G

ghost

Ziyaretçi
Güncelleme yapmadan önce AT+GMR dediğimde; At versiyon 1.3.0.0 Sdk versiyon 2.0.0 V1.0.0.3 diye yazarken güncelledikten sonra AT+GMR dediğimde sadece 0020000903 yazıyor güncelleme yapılmadan önceki haline nasıl getirebilirim? Güncelleme yapıldıktan sonra ip adresi de gitti ip adresi 0.0.0.0 yazıyor ve hiçbir ağa bağlanmıyor

D

diomedes

Ziyaretçi
Güncelleme yapmadan önce AT+GMR dediğimde; At versiyon 1.3.0.0 Sdk versiyon 2.0.0 V1.0.0.3 diye yazarken güncelledikten sonra AT+GMR dediğimde sadece 0020000903 yazıyor güncelleme yapılmadan önceki haline nasıl getirebilirim? Güncelleme yapıldıktan sonra ip adresi de gitti ip adresi 0.0.0.0 yazıyor ve hiçbir ağa bağlanmıyor
esp8266-01 modelini kullanıyorsun sanırım. Bende güncelleme yaptım, son versiyon olan 1.7'yi yükleyince aynı durumu yaşadım. 1.6.2 versiyonu yükleyince düzeldi şimdi çalışıyor. Ben şu siteden indirip yükledim. AT | Espressif Systems

G

ghost

Ziyaretçi
esp8266-01 modelini kullanıyorsun sanırım. Bende güncelleme yaptım, son versiyon olan 1.7'yi yükleyince aynı durumu yaşadım. 1.6.2 versiyonu yükleyince düzeldi şimdi çalışıyor. Ben şu siteden indirip yükledim. AT | Espressif Systems
teşekürler deneyeceğim. Güncellemeyi Esp8266 firmware flash ile mi yaptınız yoksa başka bir program mı kullandınız

D

diomedes

Ziyaretçi
teşekürler deneyeceğim. Güncellemeyi Esp8266 firmware flash ile mi yaptınız yoksa başka bir program mı kullandınız
Aynı sitede Tools bölümünde "Flash Download Tools (ESP8266 & ESP32)" var onunla yaptım. Hatta şu videodaki yönergeleri izlersen yapabilirsin.

G

ghost

Ziyaretçi
Sıkıntı giderilmiştir yardım eden herkez'e teşekkürler..

G

ghost

Ziyaretçi
nasıl giderdiniz? bilgi verebilir misiniz
yukarıdaki yorumdaki espressif syestems sitesinden tekrak at dosyalarını indirip fırımware güncellemesini tekrar yaptım ve bir sunucu oluşturup test ettim bir sıkıntı çıkmadı düzgün bir şekilde çalışıyor

D

dupree

Ziyaretçi
yukarıdaki yorumdaki espressif syestems sitesinden tekrak at dosyalarını indirip fırımware güncellemesini tekrar yaptım ve bir sunucu oluşturup test ettim bir sıkıntı çıkmadı düzgün bir şekilde çalışıyor
MQTT protokolü en seri veri iletişimini sağlayacaktır araştırın...

Robotikforum.net Nedir?

• Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?

X Merhaba ziyaretçi Robotikforum.net adresine hoşgeldin. Robotikforum.net
adresi gelişen teknoloji ile günden güne yaygınlaşan robotik teknolojileri
hakkında yardımlaşabileceğin ve tartışabileceğin bir platformdur.
Aramıza katılmaya ne dersin?
Kayıt Ol