El ile kontrol edilen drone

IX Kayra

Yeni Üye
13 Şub 2020
2
0
0
Konya
Cinsiyet
Erkek
Üstünde uzun zamandır durduğum gerekli olduğunu düşündüğüm sensör ver modülleri aldığım bir konu. Asıl amacım drone üstünde bilek hareketlerimle kontrol sağlamak. Bunun için ivme sensör, wifi modülü ve birde arduino unom var. Tek sorunum ivme ölçerden aldığım verileri drone'a nasıl göndereceğim. Drone üstünde wifi modülü var wifi üzerinden telefon ile kontol edilebiliyor ve görüntü aktarabiliyor.
 

Robotikforum.net Nedir?

  • Robotikforum.net 2020 yılında kurulup yayın hayatına başlayan ve Türkiye’de robotik kodlama alanının gelişimine katkıda bulunmak için bu alan ile ilgilenen bireylerin bir birleri ile yardımlaşmaları ve fikir danışmalarını sağlayarak daha iyi öğrenmek için her bir bireyin bilgisini ve tecrübesini alarak kendini geliştirebileceği ve sorularına cevap bulabileceği bir platform olarak kurulmuştur.

Bilgilendirme!!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan www.robotikforum.net Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Sayfamızı beğendin mi?